O LFB

LFB, strelivo pre skutočných profesionálov...

Od roku 1998 je LFB (Labor für Ballistik) synonymom najvyšších štandardov kvality. Okrem výroby štandardnej munície vyrábame aj náboje pre zriedka používané kalibre, strelivo na mieru pre špeciálne jednotky, políciu, strelnice, športovú streľbu a testovacie série pre novo vyvinuté zbrane.

Lov znamená zodpovednosť za prírodu a životné prostredie. Dôležitým prínosom je výber prvotriedneho vybavenia. LFB vyvíja muníciu pre zodpovedné potešenie z lovu. Výroba munície - od tradičných striel až po špeciálne strely - si vyžaduje vysokú úroveň technickej spôsobilosti a zručnosti.  Zakladateľ a majiteľ spoločnosti Klaus Herrlinger je sám vášnivým lovcom a cíti sa obzvlášť spojený s africkým kontinentom. Vzhľadom na svoje odborné znalosti je vyhľadávaným odborníkom na zbrane a strelivo.

Výroba

Vývoj a výroba vysokokvalitnej munície na základe vlastných skúseností prebieha výlučne v Nemecku. Nepretržitá dokumentácia zaručuje prvotriednu kvalitu výrobkov, ktorú oceňujú súkromní zákazníci, ako aj známe spoločnosti v oblasti zbraní a munície doma i v zahraničí. LFB považuje za samozrejmosť vysokú kvalitu a precíznosť. Všetky komponenty potrebné na výrobu streliva kontroluje vnútropodnikové zabezpečenie kvality. Počas výrobného procesu je strelivo trvalo monitorované meraním tlaku a rýchlosti plynu. To navyše zaručuje zákazníkovi vysoký stupeň bezpečnosti.

Technológia

Všetky typy nábojov sú testované na ich vhodnosť a cieľovú účinnosť. Nepretržitá dokumentácia umožňuje dodávku munície s rovnakými údajmi o zaťažení aj po rokoch. Pre lov veľkých kusov divej zveri sa v strelive používajú len guľky so zosilnením opláštením. Spojená strela znamená, že jadro strely je pevne spojené s plášťom strely. Či už ide o poľovačku v Nemecku, v Európe alebo o lov veľkej zveri. LFB ponúka výrobky zodpovedajúce príslušnému kalibru tak, aby bolo strelivo efektívne, rýchle a účinné. To má za následok spoľahlivú a okamžitú deformáciu.

LFB munícia je presná, spoľahlivá a presvedčivá.

TOP